Az első üzleti út mindenki számára különösen izgalmas élmény. Ahhoz, hogy magabiztosan és biztonságban érezzük magunkat, nem árt kicsit jobban felkészülni rá, mint egy „sima” utazásra. Most ehhez adunk néhány tippet.

Nézzük át a cégünk utazási policy-jét

Az üzleti utakra vonatkozóan a nagyvállalatoknak megvan a maga szabályzata, amivel nagyon hasznos lesz tisztában lennünk. Így tudhatjuk meg, hogy mik azok a kiadások, amiket a cég áll, vagy utólag megtérít, mi az elszámolás menete, vagy hogy milyen utazási biztosítás vonatkozik ránk. Ideális esetben utóbbi szolgáltatásra egyáltalán nem lesz szükségünk, de az a biztos, ha tudjuk, milyen segítséget igényelhetünk egy esetleges, külföldön történő baleset vagy sérülés esetén.

Tájékozódjunk előre

Legyünk tisztában a menetrendünk minden részletével, hogy a lehető legjobban ki tudjuk használni a rendelkezésünkre álló időt. Ilyen fontos adalék lehet például, hogy milyen reptéri várókat vehetünk igénybe, ahol produktívan tudjuk eltölteni az órákat a gépünk indulásáig. Ezen kívül, ha új városban járunk, nézzünk utána a különböző közlekedési lehetőségeknek, hogy minden programunkra időben eljussunk. Könnyen lehet, hogy egyes helyeken jobban megéri tömegközlekedéssel eljutni A-ból B-be, mintha taxit hívnánk.

Készüljünk

Rövidebb, közeli üzleti utakra nem feltétlenül kell napokon át készülni, viszont ha messzebb utazunk, időzónákon át, akkor több mindent is tehetünk, hogy könnyebben átvészeljük ezt az időszakot. Például egy-két órával keljünk korábban vagy feküdjünk később, annak megfelelően, hogy merre visz az utunk. A hangolódásban több alkalmazás is a segítségünkre lehet.

Válasszuk ki a megfelelő poggyászt

Poggyász és poggyász között is rengeteg különbség lehet. Egyrészt vegyük figyelembe, hogy a légitársaság, amelyikkel a cégünk szerződött, milyen poggyászokat enged fel az utastérbe, másrészt a külcsín se mindegy, hiszen könnyen lehet, hogy az üzleti partnereinkkel való találkozókon is nálunk lesz. Ezen kívül szerencsés, ha minél könnyedebb bőröndöt választunk, amelyekben nagyobb tér is áll rendelkezésünkre.

Ne pakoljunk túl

Egy nyaralásra is érdemes minél előbb, tudatosan pakolni, egy üzleti utazás során viszont kötelező, hogy ne az utolsó pillanatban kapjuk össze a holminkat. Legyünk tisztában azzal, hogy mikre lesz mindenképpen szükségünk, és ezek közül mik azok, amit a szállásunkon biztosítanak nekünk. Ne hagyjuk például otthon a zajszűrő fejhallgatónkat, ha szeretnénk offline üzemmódban a repülőgépen is dolgozni. Ha csak azt pakoljuk el, ami tényleg kelleni fog abban az 1-2 napban, akkor időt is spórolunk magunknak, és könnyebben is tudunk visszapakolni a hazatérés előtt.

Mentsünk le minden fontos információt

Bár szinte mindenütt elérhető az internet valamilyen formában, az a biztos, ha offline is lementjük a szükséges dokumentumokat és információkat. Ilyen például a menetrendünk, a beszállókártyánk, a járatunk száma, a kapunyitás, a szállásunk címe, valamint a programjaink időpontjai és helyszínei, pontos címekkel együtt.


Ezek is érdekelhetik: