A mindig kéznél lévő okostelefonunk hasznosabb lehet, mint gondolnánk, különösen egy üzleti utazás során. Szerencsére már számtalan alkalmazás érhető el, amelyek megkönnyítik a dolgunkat egy idegen városban is. Legyen szó a jetlag legyőzéséről, a navigálásról, a nyelvi akadályokról, szinte minden problémára gyors megoldást találhatunk, ha ismerjük a megfelelő appokat. Mutatjuk melyek a kedvenceink!

Flightradar24

Mindenképpen szükségünk lesz egy olyan alkalmazásra, amellyel élőben tudjuk követni a járatunkat. A Flightradar24 erre tökéletesen alkalmas: nemcsak azt látjuk vele, merre jár a gépünk, hanem a típusát is, a sebességét, a tervezett és a tényleges indulási és érkezési idejét, vagy akár fényképet is róla, ha érdekel.

Valuta+

Az aktuális árfolyamokról naprakész információkat ad a Valuta +, amellyel váltani is tudunk. Több mint 170 valuta árfolyamát ismerhetjük meg, az automatikus frissítések révén a legújabb adatokkal, és offline módban is használhatjuk.

LoungeReview

A repülőtéri várakozás minden repülőgépes utazás része: elvégre több órával indulás előtt ott kell lennünk, és átszállás esetén is érdemes hagyni némi időt a leszállás és a felszállás között. A LoungeReview segít eligazodni a különböző reptéri várók között: megismerhetjük a szolgáltatásaikat, illetve a véleményeket róluk, és belépőt is vehetünk az alkalmazáson keresztül, ha igényt tartunk rájuk. Ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy milyen körülmények között töltjük el ezt az időt – különösen, ha véletlenül késik a járatunk.

WeatherPro

Az időjárás-előrejelzést kínáló appok közül mi most a WeatherPrót emelnénk ki. Az alkalmazás az aktuális időjárás mellett hét nappal előre is jelzi, hogy hány fok, mennyi eső és napsütés várható, ezzel megkönnyítve a szabadtéri programok tervezését. Többek között esőradarok és interaktív grafikonok segítségével mutatja meg, mire számíthatunk, az esetleg vészjelzésekről (például sűrű köd miatt) pedig értesítést is küld.

TimeShifter

Hosszabb utaknál a jetlag lehetőségével is számolnunk kell: ez az állapot megnehezítheti többek között a koncentrálást és az elalvást is. A TimeShiftert érdemes már az utazás előtt letölteni, mert tippjeivel segít felkészülésben (például hogy mikor feküdjünk le a repülés előtti napokban), a célvárosunkban pedig segít a cirkadián ritmusunkat átállítani. Érdemes hallgatni rá, hogy mikor igyunk kávét, mikor mozogjunk stb., hogy minél kevésbé viseljen meg minket az új időzóna.

Google Wallet, Apple Pay

A Google Pay vagy az Apple Pay is hasznos lehet üzleti utazásaink során. Lényegében azt jelentik, hogy a fizikai bankkátyánk helyett a mobilunkkal tudunk fizetni, ami jelentősen meggyorsíthatja a tranzakciók rendezését. Ehhez pedig lényegében csak internetkapcsolatra van szükségünk, és mivel a telefonunk mindig kéznél van, gyakorlatilag a tárcánk hordozását és a benne való kutatást is megspórolhatjuk.

CamCard

A CamCard egy igen hasznos alkalmazás egy üzleti úton. Általa el lehet felejteni a hagyományos névjegykártya-gyűjtést: a CamCarddal létrehozhatunk, megoszthatunk és el is menthetünk digitális névjegykártyákat. Ezeket az elérhetőségeket biztosan nem fogjuk elhagyni.

AroundMe

Az AroundMe segít megtalálni és felfedezni a környékbeli bárokat, üzleteket, ATM-eket és éttermeket. Külön rákereshetünk például az étterem kategóriára, és az appon keresztül azonnal megnézhetjük, milyen vendéglátóhelyek vannak a közelünkben, milyen árkategóriába tartoznak, mi a menüjük és milyenek az értékeléseik.

Evernote

Az Evernote kiválóan alkalmas arra, hogy az ötleteinket lejegyezzük, ha nem vagyunk éppen egy irodában és a laptopunk, vagy határidőnaplónk sincs kéznél. A felvitt jegyzetek ugyanis láthatók más készülékeinken is, amelyekre szintén telepítettük az alkalmazást.

Waze

A Waze az egyik legnépszerűbb alkalmazás, ha navigációról van szó – nem véletlenül. Az információi mindig naprakészek, így ha valahol dugó alakul ki, azonnal figyelmeztet, hogy ne arra menjünk, helyette alternatív útvonalakat kínál. Figyelmeztet többek között az időjárási tényezőkre (erős ködre például), építkezésekre, de azt is megmutatja, melyik benzinkút a legolcsóbb a közelünkben.

Google Maps

A Google Mapset valószínűleg senkinek sem kell bemutatni. Számtalan olyan tulajdonsággal rendelkezik, amelyek különösen hasznunkra lehetnek egy üzleti utazás során. A letölthető térképek segítségével például olyan területeken is biztonságosan navigálhatunk, ahol nem a legjobb az internetes lefedettség. Ha úton vagyunk, akkor gyakorlatilag azonnal megkapjuk a legfrissebb információkat a forgalomról, és képes alternatív útvonalakat javasolni, hogy elkerüljünk egy dugót vagy egy építkezést. A különböző találkozóhelyszínek, például éttermek nyitvatartási idejéről is naprakész információkkal rendelkezik.

Taxi-alkalmazások: Bolt, Uber, FreeNow, Lyft

A hagyományos taxitársaságokon túl rengeteg módon tudunk eljutni A-ból B-be.

A Bolt például nem véletlenül népszerű: az appon keresztül intézhetünk mindent, ha kell, akkor rendelés kihozására is igénybe vehetjük a szolgáltatást. Kifejezetten üzleti utazásokra kifejlesztett változata is van, amivel többek között autóbérlést is intézhetünk.

Az Uber is megbízható választás lehet. Az alkalmazáson egyszerűen tudunk foglalni fuvart, akár az utolsó pillanatban is, és a fizetést is az appon keresztül intézhetjük.

A FreeNow segítségével nemcsak taxikat, hanem e-bicikliket és e-rollereket is foglalhatunk, ha ezek kényelmesebb megoldások (például egy csapatépítő programhoz) Európa számos országában.

Lyftnek is van üzleti változata is, amely megkönnyíti több kolléga utazásának összehangolását, például a transzferek szervezését is, de felkínálja az optimális tömegközlekedési lehetőségeket is.

Úti céltól függően eltérhet az appok népszerűsége, van ahol a Lyft, máshol az Uber elterjedtebb. Ennek érdemes előre utánanézni.

Google Translate

A folyamatosan fejlődő Google Translate is hasznunkra lehet, ha elbizonytalanodunk egy-egy kifejezés jelentésén, akár üzleti, akár szabadidős jellegű helyzetekben. Egyrészt letölthető, így offline is a segítségünkre lehet. Képes élőben is fordítani, gyakorlatilag tolmácsolni a beszélgetéseket, valamint több nyelven felismeri a kézírásokat is. Elég csak a kameránk elé tenni az ismeretlen szót, és már meg is ismerhetjük a jelentését.


Ezek a bejegyzések is érdekelhetik: